Зоологічний музей
Написав Administrator    Субота, 01 жовтня 2011, 21:44    Друк

«Кунсткамера природи» Ростислава Ростиславовича Шикули


Окрасою природничо-географічного факультету безумовно можна вважати унікальний зоологічний музей ст.викл.Шикула Р.Р.ст.викл.Шикула Р.Р.створений старшим викладачем кафедри біології, затятим біологом-ентузіастом - Ростиславом Ростиславовичем Шикулою. "Кунсткамера природи", як називає свій музей Ростислав Ростиславович, це результат багаторічної кропіткої праці та затрачених зусиль.

Історія унікального музею починається ще з дитячих років майбутнього науковця. Першим експонатом колекції Ростислава Шикули став жук-плавунець. Невдовзі юний натураліст назбирав вже з півсотні жуків. Паралельно колекціонував мешканців різних морів: Червоного, Чорного, Баренцевого, Середземного. У десятому класі зробив першу виставку своїх експонатів у Рівненському краєзнавчому музеї, яку відвідало понад півтори тисячі людей.

Юнацьке захоплення поступово переросло в професійну діяльність. В 1989 році  Ростислав Шикула вступив до Кенігсберського університету імені І. Канта. У 1995 році закінчив Волинський університет за фахом "Біологія та географія". Після закінчення навчання працював завідувачем лабораторією з проблем у біоценозах Західного Полісся при університеті. З 2000  р. працює на кафедрі біології Міжнародного економіко-гуманітарного університету ім. акад. С.Дем'янчука.
Музей Ростислава ШикулиМузей Ростислава Шикули

"Кунсткамера природи» в університеті постійно поповнюється новими експонатами. Більшість з них Ростислав Шикула добуває сам.  У приватній колекції — понад дві тисячі експонатів. Це й комахи, раки, омари, лангусти, краби, скорпіони, молюски, корали, а також морські їжаки, зірки, голови хижих риб, вус кита, ніс меч-риби.  Цікавим і рідкісним експонатом колекції є жук-геркулес — найбільший жук у світі. Його довжина сягає 14,5 сантиметра. Доповнюють колекцію викопні рештки тварин і знаряддя праці первісної людини.

У колекції є найбільші у світі скорпіони, павуки-птахоїди, тарантули. З морських жителів - майже три десятки видів крабів, півтора десятка раків, омари, лангусти, їжаки, зірки, корали. Черепашки з Куби, Баренцового моря, Атлантики і Тихого океану, є навіть величезні тридакні зубаті молюски розміром з учнівську парту і вагою у триста кілограмів.
Під час заняття в зоологічному музеїПід час заняття в зоологічному музеї

Усі експонати є рідкісними для України, адже це екзотичні мешканці морів, океанів, тропічних рік. До того ж Ростислав Шикула має величезне відділення колекції, в якому представлені комахи.

Нині в західних областях України схожою колекцією володіє лише Львівський національний музей. Але експонати там значно старіші - деяким з них вже по 100 років. Зараз колекція Ростислава Шикули відкрита для студентів та школярів Рівного, завдяки їй чимало допитливих студентів зацікавилися зоологією серйозно. Важливо, що біолог формує свою колекцію за усіма правилами науки.

Останнє оновлення ( Вівторок, 29 липня 2014, 14:42 )