Історія створення кафедри | ||||
|
Підготовка фахівців за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Географія і біологія» в університеті розпочалася з вересня 2001 року на базі кафедри екології і охорони навколишнього середовища(завідувач - кандидат технічних наук, професор Харченко Борис Іванович).
Кафедра географії розпочала свою діяльність в лютому 2004 року. Колектив формувався за рахунок залучення науково-педагогічних працівників рівненських вузів та випускників географічних факультетів університетів Львова, Києва, Луцька. На даний час викладацький склад кафедри становить 7 осіб, серед яких 1 доктор географічних наук, 3 кандидати географічних наук, 1 кандидат сільськогосподарських наук. Колектив очолює доктор географічних наук А.Д. Калько. Окрім МЕГУ ім. акад. С. Дем’янчука у регіоні жоден вищий навчальний заклад не готує фахівців за спеціальністю 7.010103 „Педагогіка і методика середньої освіти. Географія і біологія” з освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра та спеціаліста з присвоєнням фаху „Вчитель географії, біології та основ економіки основної школи”.
![]()
Важливими етапами у діяльності кафедри стали акредитація освітньо-кваліфікаційних рівнів бакалавра та спеціаліста у 2006 році, отримання ліцензії на підготовку магістрів у 2007 році та акредитація магістратури у 2008 році. Дипломи магістрів географії уже отримали 8 випускників кафедри. У 2008 році відбувся перший випуск студентів-географів післядипломної форми навчання. Показники підготовки фахівців за формами навчання наведені на рис. 2. Значна частка студентів заочної форми пов’язана із тим, що більшість з них уже під час навчання працевлаштовані за фахом (пререважно у сільській місцевості), додатковий фактор – нижча вартість навчання, що є важливим у зв’язку з невисокими доходами населення регіону. Кількість випускників спеціальності „Педагогіка і методика середньої освіти. Географія і біологія” за освітньо-кваліфікаційним рівнем «спеціаліст» Географічна структура випускників кафедри характеризується переважанням мешканців сільської місцевості (близько 75%) та представників Рівненської (понад 55%), Закарпатської (понад 20%) областей. Понад 5% припадає на студентів з Хмельницької області, дещо меншу частку становлять студенти з Волинської, Львівської, Житомирської областей. Випускники останніх років переважно працевлаштовуються у своїй місцевості. Зокрема, за рахунок випускників МЕГУ покращилося кадрове забезпечення викладання географії у м. Рівне, в Рокитнівському, Здолбунівському, Корецькому, Сарненському, Рівненському та інших районах області. Завантажити: Повний варіант статті (.doc) Джерело: Кафедра географії Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем'янчука як осередок розвитку географічної освіти та просвіти / А. С. Романів, О. Я. Романів // Вісник інституту педагогічної освіти. Серія географічна. – 2009. – Випуск 1(2009).– С.3–8. |
Останнє оновлення ( Понеділок, 14 вересня 2015, 23:24 ) |