Наукова осінь природничо-географічного факультету
Написав Administrator    П'ятниця, 07 грудня 2012, 19:05    PDF Друк e-mail

Учасники семінару з агротуризмуУчасники семінару з агротуризмуНапрочуд насиченими подіями наукового життя виявилися для викладачів та студентів природничо-географічного факультету осінні дні цього року.

Естафету участі у наукових заходах розпочала завідувачка кафедри біології та методики викладання доцент Грицай Н.Б. Вона взяла участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції «Актуальні проблеми підготовки вчителів природничо-наукових дисциплін для сучасної загальноосвітньої школи», яка проводилась в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини. Під час конференції вчені-методисти з фізики, астрономії, біології та інших природничих наук висловлювали свої погляди щодо вдосконалення професійної освіти студентів. Н. Б. Грицай доповідала про проблеми вивчення майбутніми учителями біології методики проведення екскурсій та впровадження новітніх тенденцій в екскурсійній діяльності. Практично ознайомитись із екскурсійною методикою учасники конференції мали можливість у Національному дендрологічному парку «Софіївка», споглядаючи красу цієї рукотворної перлини, яка увійшла до переліку номінантів «7 чудес України». Фото з цього заходу запрошуємо переглянути за посиланням

Наступним заходом, до якого долучилися викладачі факультету, була Міжнародна науково-практична конференція «Барановичские краеведческие чтения», що відбулася 5 листопада 2012 на базі Барановицького державного університету у Білорусі. Конференція була присвячена 15-річчю створення еколого-краєзнавчого громадського об’єднання «Неруш». Громадське об’єднання «Неруш» уже близько п’яти років тісно співпрацює з кафедрою географії і туризму Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука. Зокрема, в рамках співпраці було проведено школу-екогідів, екологічні тренінги, неодноразово кафедра і громадське об’єднання виступали співорганізаторами наукових конференцій. До «Барановичских краеведческих чтений» доценти кафедри географії і туризму А.С. Романів та О.Я. Романів підготували доповідь на тему «Значення літературно-художнього опису в географо-краєзнавчих дослідженнях». Також доц. Романів А.С. взяв участь у роботі міжнародного організаційного і наукового комітету конференції, представив результати досліджень на пленарному засіданні. По завершенню роботи секцій представники Білорусії, України та Латвії мали змогу ознайомитися із історико-культурними пам’ятками Брестської області. Найбільше учасників конференції вразила екскурсія в Несвіжський замок. Пропонуємо вам отримати естетичну насолоду від перегляду фото з екскурсії за посиланням

Перейняв естафету закордонних наукових подорожей семінар з агротуризму, що відбувся на теренах Польщі. Викладачі природничо-географічного факультету доценти Романів А.С., Грицай Н.Б., викладач Токар О.І., а також науковці факультетів європейської освіти та журналістики в рамках налагодження співпраці з Природничим університетом в Любліні 15-17 листопада 2012 року здійснили візит у сусідню державу. Учасники семінару мали нагоду зустрітися із власником агросадиби «Dom Nasutów», що розвиває свій бізнес у передмісті Любліна. Господар поділився досвідом організації сільського зеленого туризму, який, на думку учасників семінару, може стати у пригоді й українським селам. Також поспілкувалися викладачі МЕГУ із професором Університету природничого в Любліні, завідувачем кафедри туризму і рекреації dr. hab. Богуславом Савіцкі. Важливим питанням, яке обговорювали учасники семінару, стали перспективи співпраці з польськими колегами щодо проведення навчальних і виробничих практик для студентів МЕГУ. Окрім наукових дискусій, програма семінару передбачала екскурсії по Любліну та відвідання містечка Казімєж Дольни, яке вважається одним із найкрасивіших містечок Польщі. Переконатися у правдивості такої характеристики містечка  пропонуємо вам, переглянувши фото

22-23 листопада 2012 року на географічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка проводилася наукова конференція «Молоді науковці – географічній науці», участь у якій взяла студентка магістратури кафедри географії і туризму Юлія Попруга. Організаторами конференції виступило наукове товариство студентів та аспірантів факультету. Програма наукового заходу передбачала проведення наукових засідань, круглих столів, а також екскурсії, інтелектуальних ігор, вечора знайомств, відвідання відкритих лекцій. Юлія Попруга представляла на конференції результати свого магістерського дослідження, яке присвячене розвитку туризму в українсько-білоруському прикордонні. У своїй доповіді, яка увійшла у збірник матеріалів конференції, студентка здійснила порівняння факторів розвитку сільського туризму у прикордонних районах Білорусі та України. Дослідження було проведене під керівництвом доцента кафедри географії і туризму Романів О.Я.

23 листопада 2012 року представники Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука були учасниками Рівненського міжнародного форуму з агрологістики, що проводився уже вдруге Рівненською обласною державною адміністрацією за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України і проекту USAID АгроІнвест. Метою Форуму з агрологістики було обговорення перспектив розвитку вітчизняного агропромислового комплексу, проблематики розвитку транспортної та агрологістичної інфраструктури, а також залучення інвестиційних ресурсів в сферу сільського господарства. Від університету на форум була представлена доповідь «Сучасні тренди на світовому ринку агрологістики та передумови їх прояву в Україні», яка відобразила основні результати досліджень, що проводилися в даному науковому напрямі на  кафедрі географії і туризму. Прослухати доповідь та переглянути слайди можна за посиланням

Київський міжнародний туристичний форум за участі Генерального Секретаря ЮНВТО Талеба Ріфаї завершив наукові події листопада, у яких брали участь представники природничо-географічного факультету МЕГУ. На запрошення Державного агентства України з туризму та курортів захід відвідав доцент кафедри географії і туризму, кандидат географічних наук А.С. Романів, який входить до складу Науково-технічної ради при названому держагентстві. До участі у заході долучилися представники Адміністрації Президента України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, центральних та місцевих органів влади, наукових та навчальних закладів, експерти міжнародних організацій, а також Народні депутати України.
Форум відбувся в приміщенні Клубу Кабінету міністрів України. Роботу форуму відкрили почесні гості: Володимир Корнієнко, заступник Міністра інфраструктури України; Олена Шаповалова, Голова Державного агентства України з туризму та курортів; Талеб Ріфаї, Генеральний Секретар Всесвітньої туристичної організації (ЮНВТО); Ян Томбінський, Голова Делегації Європейського Союзу в Україні. Під час роботи форуму відбулися панельні дискусії на теми:
- "Глобальні виклики XX століття та перспективна модель туризму".
- "Бачення Всесвітньої туристичної організації (ЮНВТО) стратегії подальшого розвитку туризму в Україні".
- "Основні напрями розвитку туризму і курортів в Україні до 2022 року, забезпечення конкурентноспроможності національного туристичного продукту на внутрішньому та міжнародному туристичних ринках та маркетингова політика держави у сфері туризму".
- "Туристичне районування та туристичні кластери як інструмент раціонального та ефективного використання ресурсів держави в туризмі, збереження об'єктів культурно-історичної спадщини і природно-заповідного фонду".

Учасникам було надано можливість ознайомитися з досвідом роботи місцевих адміністрацій по розвитку туризму у містах Львів, Одеса та Черкаси. Також особливу увагу приділили проблемам туризму і рекреації у АР Крим.
«Успішне проведення Євро-2012 дозволило представити Україну світові як молоду, амбіційну державу. Країна значно поліпшила власну інфраструктуру транспорту, готелів, аеропортів, залізничних вокзалів. Однак необхідно підвищити рівень туристичного сервісу », – підкреслив Т. Ріфаї. Також він додав, що Україна повинна відповідно пропагувати свій туристський потенціал і створювати цікаві туристичні продукти.
Україна та Всесвітня туристична організація (ЮНВТО) будуть поглиблювати співпрацю у сфері туризму. Такої домовленості було досягнуто напередодні Форуму між Віце-прем’єр-міністром України – Міністром інфраструктури України Борисом Колесніковим та Генеральним секретарем ЮНВТО Талебом Ріфаї під час робочої зустрічі. Зокрема, важливим кроком має стати удосконалення статистичного обліку туристичного потоку в Україні. Україна може також сподіватися на підтримку ЄС у розвитку туризму, про це заявив глава представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський на відкритті Форуму.

Всесвітня туристична організація – провідна міжнародна організація у галузі туризму. Штаб-квартира ЮНВТО знаходиться у Мадриді (Іспанія). У ЮНВТО представлено 150 країн, 7 територій, а також близько 300 організацій зі статусом приєднаних членів (підприємства індустрії туризму, навчальні заклади, туристичні асоціації та місцеві туристичні адміністрації). Україна є членом ЮНВТО з 1997 року.
Додаткову інформацію про Форум можна отримати за посиланнями з сайту Держтуризмкурорту

Відеорепортаж про форум: ;v=mOQF_Q1-spc

Інформацію підготувала доцент кафедри географії і туризму Романів О.Я.

Останнє оновлення ( П'ятниця, 07 грудня 2012, 19:10 )
 
Сподобалось? Поділися з друзями!

Коментарі  

 
0 #1 О. Романів 09.12.2012 19:45
Посиланнян на відеорепортаж форуму http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mOQF_Q1-spc
Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

edit 9357Якщо Ви помітили помилки на сторінках нашого сайту, виділіть даний текст та натисніть Shift+Enter, щоб повідомити адміністрацію

Особистості в географії

Міхеєв Сергій Станіславович

Підготувала: Романів О.Я. Генеральний директор ЗАТ «Російський інвестиційний дім».У 1992 р. закінчив Московський державний університет ім. М.В. Ломоносова,… Детальніше...

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.