Наукова та методична робота | ||||
|
Закріплення за кафедрою відповідної лабораторії дозволяє проводити лабораторні, практичні заняття з професійно-орієнтованих дисциплін географічного циклу з використання комп’ютерної техніки, сучасних прикладних програм (Мapinfo, MapEdit), електронних баз даних (електронні атласи України, розроблені Інститутом географії України, Інститутом передових технологій).
Навчальний процес здійснюється у спеціалізованих кабінетах кафедри: фізичної географії та суспільної географії. Аудиторії кафедри географії забезпечені геодезичними приладами (теодоліти, рейки теодолітні, компаси, курвіметри, планіметри), метеорологічними приладами (термометри метеорологічні, барометри).
Кафедра - учасник експерименту з впровадження кредитно-модульного та дистанційного навчання. З цією метою на кафедрі підготовлене електронне навчально-методичне забезпечення з дисциплін, практикується застосування інноваційних форм навчання з використанням комп’ютерної та мультимедійної техніки. Викладачі кафедри є авторами навчальних посібників, методичних вказівок, монографій, публікацій в фахових виданнях.
Традиційним напрямком роботи кафедри є організація науково-дослідної роботи студентів та представлення кращих досліджень на студентських наукових конференціях (Дніпропетровськ, Київ, Тернопіль, Харків, Житомир). Щороку студенти друкують близько 15 наукових публікацій у співавторстві із науковими керівниками та одноосібно. Наукова робота магістранта кафедри О.І. Токара виборола ІІ місце на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з географії у 2008-2009 н.р. А наукова робота магістранта кафедри В.П.Селецького на цьому ж конкурсі у 2009-2010 н.р. була відзначена дипломом ІІІ ступеня. Щорічно студенти кафедри є учасниками всеукраїнської студентської олімпіади з географії, де наші студенти демонструють знання на рівні з відомими державними вузами України. Зокрема, у 2009 та 2010 роках студенти кафедри були нагороджені за найкращі показники в Україні за результатами етапу комп’ютерного тестування. Кафедра співпрацює з науковими установами, організаціями, органами державного управління та вищими навчальними закладами України. Усі викладачі кафедри є членами Українського географічного товариства. Тісні наукові зв’язки склалися з кафедрою фізичної географії ЛНУ ім. І. Франка, кафедрою економічної і соціальної географії НПУ ім. М. Драгоманова, кафедрою географії України ТНПУ ім. В. Гнатюка, з екологічним, економічним, землевпорядним факультетами Національного університету водного господарства та природокористування (м. Рівне), Рівненським обласним Інститутом післядипломної педагогічної освіти. Налагоджено співпрацю з кафедрою туризму університету імені Яноша Кодолані (Угорщина), кафедрою природничо-математичних наук Барановичського державного університету (Білорусь). Підготовка наукових кадрів кафедри здійснюється шляхом навчання молодих викладачів в аспірантурі провідних університетів регіону з подальшим успішним захистом робіт.
Викладачі кафедри беруть участь у роботі наукових конференцій не тільки в Україні, а й у країнах зарубіжжя: «Global Changes: Vulnerability, Mitigation and Adaptation» (Софія, Болгарія, 17-18 квітня 2008 року, ), «Эко- и агротуризм: перспективы развития на локальных териториях» (Барановичі, Білорусь, квітень 2009 та 2010 років). У 2010 році кафедра була співорганізатором Міжнародної конференції «Эко- и агротуризм: перспективы развития на локальных териториях», яка проводилася на базі дружньої кафедри у Барановичському університеті у Білорусі.Викладачі кафедри долучаються до роботи у Рівненській Малій академії наук учнівської молоді в якості керівників, консультантів, рецензентів науково-дослідницьких робіт учнів, працюють у складі журі під час конкурсів- захистів робіт.З 2010 року науково-педагогічні працівники кафедри географії і і туризму співпрацюють з Обласним управлінням культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації в рамках реалізації проекту "Західна брама”. |
Останнє оновлення ( Понеділок, 14 вересня 2015, 23:30 ) |