Кафедра біології та методики викладання
Написав Administrator    Субота, 01 жовтня 2011, 21:00    PDF Друк e-mail

Біологічна освіта відіграє вирішальну роль у становленні світогляду людини на основі сучасних тенденцій розвитку суспільства, сприяє становленню загальної культури особистості та її вихованню, яка усвідомлює власну відповідальність перед суспільством за збереження життя на Землі, формуванню екологічної культури, зміцнення духовного і фізичного здоров‘я кожної конкретної людини.

Біологічна освіта як складник освітнього простору в Україні переживає значні зміни пов’язані із розвитком ступеневої вищої освіти. Біологія покликана інтегрувати знання про природу і суспільство, що важливо для формування у молоді біологічних, екологічних, соціальних, комунікативних та інших компетенцій.

Кафедра біології Міжнародного економіко – гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука  (м. Рівне, вул. Фабрична 12 б, тел. 609 - 802) створена в січні 2003 року.

Завідувач: Ставицький Олег Олексійович, доктор психологічних наук, професор кафедри психології, Відмінник освіти України.

На кафедрі працюють 5 штатних викладачів з них: 2 доктори наук, професори, 3 доцента, кандидата наук.

Основний напрям наукової роботи кафедри біології – формування біоценозів у природно-кліматичних зонах Західного Полісся.

При кафедрі створений, старшим викладачем Шикулою Р.Р., зоологічний музей, в якому представлені безхребетні та хребетні тварини з усіх континентів та  океанів. Експонати музею є не тільки окрасою Інституту педагогічної освіти, але й базою для проведення лекційних та практичних занять.

Під керівництвом кандидата сільськогосподарських наук, доцента Кухти О.О. та старшого викладача Виговського І.В. працює гербарна лабораторія та наукова лабораторія генетики і селекції рослин.

За останні роки членами кафедри створено 12 навчальних та навчально-методичних посібників. Всього за 2004-2014 рр. опубліковано понад 160 наукових праць.

Наукова робота кафедри

Науково-дослідна, дослідно-експериментальна та пошукова роботи виступають пріоритетним напрямом діяльності колективу кафедри та основним елементом забезпечення фундаментальної підготовки висококваліфікованих фахівців.

Вона формує основу навчального процесу напряму підготовки 6.040102 «Біологія» за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» і відповідає теоретичному і методичному забезпеченню науково-дослідницької діяльності бакалаврів. З цією метою науковцями кафедри опрацьовані методики науково-дослідної роботи, які становлять базу для наукових досліджень студентів. Це допоможе їм успішно оволодіти навичками дослідження і творчої роботи, включатися у професійну діяльність, переводити наукові знання у площину практичного використання. У зв’язку з цим до навчального плану підготовки бакалавра включено спеціальні навчальні дисципліни з основ науково-дослідницької діяльності «Основи наукових досліджень», «Імунологія», «Нові інформаційні технології в біології», «Ентомологія», «Порівняльна анатомія і фізіологія», введено елементи наукової творчості у фундаментальні, професійно-орієнтовані та спеціальні дисципліни.

У межах університетської наукової теми «Психолого-педагогічні основи гуманізації виховання і навчання в школах та вищих навчальних закладах» (номер державної реєстрації 0106U002439) та наукової теми природничо-географічного факультету «Науково-педагогічні основи розвитку природничо-географічних дисциплін на сучасному етапі» професорсько-викладацьким складом кафедри у 2006 – 2014 рр. розробляється тема «Формування біоценозів в природно-кліматичних зонах Західного Полісся».

Щорічно викладачі кафедри публікують результати своїх досліджень у фахових виданнях, матеріалах міжнародних конференцій. Науковцями кафедри протягом 2006-2014 роках опубліковано і видано понад 160 наукових статей, 12 навчальних посібників.

Одним із ключових завдань успішного захисту наукової роботи бакалавра є апробація результатів досліджень. Тому разом з професорсько-викладацьким складом кафедри студенти щорічно братимуть участь як у Всеукраїнських науково-практичних конференціях, так і міжнародних, що проводяться на базі Вищих навчальних закладів та науково-дослідних інститутів.

Кафедра біології має тісні і творчі зв’язки з вищими навчальними та науковими закладами України: Національним педагогічним університетом імені М.Драгоманова, Рівненським державним гуманітарним університетом, Східноєвропейським національним університетом ім. Лесі Українки, Житомирським державним педагогічним університетом ім. Івана Франка, Тернопільським державним педагогічним університетом ім. В. Гнатюка, Інститутом підвищення кваліфікації педагогічних кадрів, Центром зайнятості (м. Рівне), на базі яких проходять стажування і підвищення кваліфікації викладачі.

Основними завданнями роботи кафедри біології є формування у студентів якісно нових теоретичних і практичних компетенцій, насамперед з біологічних дисциплін, виховання всебічно розвиненої особистості, адаптованої до сучасних умов життя. Важливим аспектом у формуванні майбутнього фахівця є створення спеціалізованих навчальних кабінетів та лабораторій, творче поєднання навчального і наукового процесів. Налагоджено тісний зв’язок із вчителями шкіл м. Рівне та області, викладачі кафедри щорічно беруть участь у роботі Малої Академії Наук як керівники, рецензенти наукових робіт учнів, або члени експертних комісій.

На базі навчально-виховного комплексу  № 13 та ЗОШ №3 м. Рівне створено експериментальні майданчики на яких викладачі та студенти природничо-географічного факультету працюють над темами: «Теоретичні і методичні засади самореалізації  учнів у навчально-виховному процесі на уроках біології» та  «Удосконалення форм і методів формування пізнавальних інтересів учнів на уроках біології в загальноосвітніх школах та студентами МЕГУ імені академіка Степана Дем’янчука».

Останнє оновлення ( Понеділок, 14 вересня 2015, 23:36 )
 
Сподобалось? Поділися з друзями!

edit 9357Якщо Ви помітили помилки на сторінках нашого сайту, виділіть даний текст та натисніть Shift+Enter, щоб повідомити адміністрацію

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.